Kaip paruošti vaiką pirmam vizitui pas odontologą

Kaip paruošti vaiką pirmam vizitui pas odontologą

Norint išvengti dantų gydymo baimės ateityje, labai svarbu tinkamai paruošti vaiką prieš pirmą vizitą į odontologijos kliniką. Pasitaiko, kad tėvai ar kiti šeimos nariai, bijantys dantų gydymo, nesąmoningai perduoda baimę ir vaikui. Dažniausiai artimieji vaikui suformuoja supratimą apie dantų gydymą, dar prieš vizitą pas odontologą.

Būtų gerai, kad pats pirmasis vizitas pas dantukų gydytoją būtų profilaktinis-pažintinis, kol dar nėra nusiskundimų, neskauda. Susipažinęs su aplinka, gydytoju, personalu, sekantį kartą gydymo įstaigoje vaikas jausis žymiai drąsiau. Pirmą kartą apsilankyti verta jau maždaug sulaukus 1-2 metukų.

?????????????????????

Vaikas pas gydytoją turi ateiti nuteiktas teigiamai, jis turi suprasti, kad gydytojas nori jam tik padėti, o ne sukelti skausmą ar už ką nors nubausti. Vizitas pas dantų gydytoją gali būti ne tik ne baisus, bet ir linksmas. Vaikas gaus pažaisti, viską pačiupinėti, gydytoja paaiškins kaip reikia rūpintis ir prižiūrėti savo dantukus.

  • Jokiu būdu negalima vaiko gąsdinti dantų gydytoju, apsilankymus pas jį traktuoti kaip bausmę ar vaikui girdint kalbėti, kaip „baisu” pas dantų gydytojus ar kaip patys bijote.
  • Venkite frazių „Nebijok“, „Nebus baisu“. Vaikui, kuris dar neturi jokios odontologinės patirties, tokie žodžiai sukelia nerimą: „Gal manęs laukia kažkas baisaus? Jei nereikia bijoti, vadinasi yra ko bijoti?“
  • Venkite vaikui nesuprantamų, bauginančių žodžių: gręžti dantis, adata, kraujas, leisti vaistus.
  • Negąsdinkite vaiko „Jei valgysi daug saldainių, skaudės dantis“, „Jei nevalysi dantų, eisim pas daktarę – pamatysi kas tau bus“.
  • Nereikia žadėti nebūtų dalykų „Gydytojas tau nieko nedarys, tik pažiūrės“, „Parodysi dantuką ir eisim namo“.
  • Paaiškinkite vaikui, kodėl atsiranda skylutės ir kad jas reikia gydyti paprastais žodžiais – kad iš dantuko reikia pašalinti įsibrovėlius ėduoniukus ir užklijuoti dantuką. Jei nežinote kaip paaiškinti, pasakykite, kad gydytojas viską parodys ir papasakos.
  • Veskite vaiką pas odontologą pavalgiusį, išsimiegojusį, kol jis nėra irzlus, pavargęs.
  • Bendradarbiaukite su gydytoju – ne tik vaikas, bet ir tėvai turi klausyti odontologo nurodymų.www.pilene.lt

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


× 4 = trisdešimt šeši

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>